16.2.2011

מגמות בעיצוב 2011- צבע

ערב טוב. היום רציתי להראות פה מגמות בצבע.
כי איך יכולה להיות סדרת פוסטים בנושא מגמות- בלי לדבר על צבע?!.
יש לי כל כך הרבה מה להראות ולכתוב! נאלצתי לעבוד קשה כדי לצמצם ולערוך את עומס המידע...
לבסוף החלטתי לא לתמלל ולצטט את המומחים שהוציאו את התחזיות הללו- אלא פשוט לחשוף את תמונות ההשראה והגוונים ולתת לדמיון שלכם להמשיך משם...בחרתי וערכתי את תחזיות הגוונים / הקולקציות של מספר חברות שאני מחבבת מהעולם ואחת מישראל והתוצאה לפניכם.

*(כדאי להתרשם גם מתמונות ההשראה כי ב"קוביות" הגוונים לא תמיד יוצאים נכונים על מסך המחשב)

*לבקשת הקוראים אני מוסיפה כמה מילים על כל חברה:
F&B= חברה "בוטיקית" מאנגליה מייצרת מגוון צבעים וטפטים לעיצוב הבית, משווקת לגם ארה"ב ולאירופה (בעיקר טפטים).
sherwin williams= חברת ענק אמריקאית המשווקת לכל העולם, מיצרת מגוון רחב של צבעים כולל צבעי תעשיה, צבע לאוניות מטוסים ולמכוניות.
נירלט= חברת הצבע השניה בגודלה בישראל בעלת סל מוצרים רחב ומגוון.
Panton= חברת צבע המיצרת "מפתחות" ו"מתכוני" גוונים עבור תעשיית הצבע, הטקסטיל , הדפוס והגרפיקה ועוד. מניפות הצבעים שלה הן כלי חובה לכל העוסקים בתחומים הללו, ברמת תנ"ך. חברה בינ"ל מובילה.
Benjamin Moore=חברת ענק אמריקאית בבעלות וורן באפט מתמחה בייצור צבעים וגימורים לבית מפיצה את הצבעים באמצעות רשת חנויות זכיניות לעיצוב הבית (בסגנון הום סנטר/ אייס) תחת שם המותג.וכמה הגיגים שלי לסיכום:
*אם היו אומרים לי לבחור את צבע השנה, הייתי בוחרת בסגול מעושן (למשל ליקר השזיפים של נירלט) או סגול עמוק.
קשה להתווכח עם פנטון... ובכל זאת, הגוון שנבחר אולי ילך באופנה אבל לבית הייתי מכניסה אותו רק באביזרים ובטקסטיל...
*שאפו על הפרזנטציה של הקולקציה מבית נירלט הישראלית!!עקפו בסיבוב והשאירו אבק להרבה חברות מחו"ל (גם כאלה שלא מופיעות כאן). גם הגוונים נכונים, אם זאת נירלט החסירו את הגוונים היותר "לוהטים" של השנה, וריאציות של כתום, ורוד/אדמדם (של פנטון למשל) צהוב וטורכיז-אשר מופיעים ברוב התחזיות.
*הפרזנטציה הגרועה לדעתי מבין המופיעות כאן היא של Benjamin moore - תמונות השראה שכבר ראינו מליון פעם (שוב שקים עם תבלינים! ) ותמהיל גוונים שעושה כאב ראש...
*הקולקציה שאני בחורת כמדוייקת ביותר היא של Sherwine Williams אהבתי את ההשראה מטקסטיל והגוונים נכונים בעיני. אבל הם פשוט חייבים להחליף לוגו!!! ( :

מה הבחירות שלכם לצבע של 2011 ? מה דעתכם על התחזיות של החברות השונות?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תודה ! מיה.

מה ביונסה היתה עושה?

השבוע נתקלתי באיחור אופנתי (של שנתיים!) באלבום הקודם (2016) של ביונסה- "lemonade".  אין לי (עדיין)מתבגרת בבית ואני לא מאזינ...